BARBARA NOWACKA

BARBARA NOWACKA

BARBARA NOWACKA

Feministka, polityczka, działaczka ruchów lewicowych, społecznych i kobiecych. Informatyczka. MBA. Przewodnicząca stowarzyszenia „Inicjatywa Polska”.  Wiceprezeska Fundacji im. Izabeli Jarugi Nowackiej. Członkini Rady programowej Kongresu Kobiet. Dwukrotnie (2016 i 2017) pełnomocniczka obywatelskiego komitetu liberalizującego drakońskie prawo aborcyjne w Polsce. „Ratujmy Kobiety”, którego odrzucenie prze Sejm było jednym z katalizatorów „Czarnego Protestu”.

Za działania na rzecz praw kobiet w Polsce została uznana przez magazyn Foreign Policy za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie (Global Thinkers 2016)

Wolność, równość i sprawiedliwość społeczna to wartości, które Barbara Nowacka wyniosła z domu rodzinnego i którym pozostaje wierna. Realizując je w życiu prywatnym, wspólnie z wieloletnim partnerem Maciejem podjęli decyzję o odłożeniu legalizacji ich związku do czasu, kiedy wszyscy ludzie w Polsce, bez względu na ich orientację seksualną uzyskają możliwość prawnego uznania swoich związków.