JUSTYNA SAMOLIŃSKA

JUSTYNA SAMOLIŃSKA

JUSTYNA SAMOLIŃSKA

Działalność społeczną rozpoczynała w Kampanii Przeciw Homofobii w 2010 roku. Pracowała przy projekcie związanym z mową nienawiści, współorganizowała jedną z edycji Festiwalu Równe Prawa do Miłości, a przede wszystkim przez ponad rok koordynowała działania Grupy Młodzieżowej KPH, w jej ramach organizowała happeningi, pokazy filmów, dyskusje, akcje samokształceniowe i integracyjne oraz wyjazdy na marsze i parady równości w całej Polsce.

Brała udział w wielu akcjach związanych z prawami osób LGBT – działając w Młodych Socjalistach organizowała sprzeciw wobec legalizacji homofobicznych symboli, używanych przez organizacje nacjonalistyczne, w 2013 roku “zakłócała” wykład Paula Camerona, jednego z czołowych homofobicznych ideologów, regularnie odwiedzającego Polskę. Kandydując do Sejmu z ramienia partii Razem w 2015 roku podpisała się pod wszystkimi postulatami, podnoszonymi przez organizacje LGBT, wypełniając ankietę dla kandydatów i kandydatek na posłów i posłanki stworzoną przez “Miłość nie wyklucza”.

Kwestiami równościowymi zajmowała się także jako publicystka, przez 2 lata pisała dla portalu Strajk.eu, jednak publikacje o tematyce równościowej pojawiały się także na stronie Młodych Socjalistów, czy Krytyki Politycznej.