PAWEŁ RABIEJ

PAWEŁ RABIEJ

PAWEŁ RABIEJ

Ur. 1971, współzałożyciel i członek zarządu Nowoczesnej Ryszarda Petru, koordynator konsultacji społecznych i prac programowych Nowoczesnej, koordynator Sieci Eksperckiej „Lepsza Polska”.

W latach 2009 – 2015 zarządzał ośrodkiem dialogu i analiz THINKTANK, który stworzył – jednym z najbardziej prężnie działających polskich think-tanków.

Jest ekspertem w zakresie strategii, przywództwa i zarządzania zmianą, praktykiem dialogu społecznego. Współautor strategii promocji polskich miast i regionów. Na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych kierował konsorcjum prowadzącym działania informacyjne przed wejściem Polski do Unii Europejskiej.

W latach 1991 – 2008 jako dziennikarz i publicysta pracował m.in. w radiowej Trójce, „Gazecie Bankowej” i miesięczniku „Harvard Business Review”. Był wydawcą i redaktorem naczelnym magazynu „Kaleidoscope”.

Był również m.in. wiceprezesem ds. wydawniczych Business Press i redaktorem naczelnym Businessman Magazine. W 1993 r. wraz z Ingą Rosińską opublikował dwie książki o Mieczysławie Wachowskim, szefie gabinetu prezydenta Wałęsy.

Laureat globalnej nagrody Citibank Award for Excellence in Journalism z 1998 r. za najlepszy tekst o polskiej gospodarce.